ჩელსიმ დაასრულა გეოვანი კვენდასა და დარიო ესუგოს ორმხრივი ხელმოწერა სპორტინგიდან, დათანხმდა რა წყვილზე დაახლოებით 62,5 მილიონი ფუნტის ერთობლივ საფასურს.
პორტუგალიურმა კლუბმა გამოაცხადა გარიგებები ოთხშაბათს გვიან ღამით, დაადასტურა, რომ 17 წლის კვენდა შეუერთდებოდა ბლუზს 44 მილიონ ფუნტზე ოდნავ ნაკლებ ფასად, ხოლო ესუგო 18,5 მილიონ ფუნტად.
ვინგერმა კვენდამ, რომელიც ადრე იყო დაკავშირებული თავის ყოფილ მენეჯერ რუბენ ამორიმთან მანჩესტერ იუნაიტედში, დარჩება სპორტინგში მომავალი სეზონის ბოლომდე, სანამ გადავა სტემფორდ ბრიჯზე.
20 წლის ესუგო, დაცვითი ნახევარმცველი, დაასრულებს მიმდინარე კამპანიას ლა ლიგის კლუბ ლას პალმასში იჯარით, სანამ ლონდონში გაემგზავრება.
დუეტის ხელმოწერით, ჩელსიმ განაგრძო სტრატეგიის გაგრძელება, რათა მომავლისთვის მოემზადებინა თავისი გუნდი მაღალი რეიტინგის მქონე ახალგაზრდა ნიჭით, ასევე უზრუნველყო ზაფხულის მოძრაობები 17 წლის ბრაზილიელი ესტევაო ვილიანისთვის და 17 წლის ეკვადორელი კენდრი პაესისთვის.
კვენდამ დაიმკვიდრა თავი სპორტინგის პირველ გუნდში და სექტემბერში ჩემპიონთა ლიგის დებიუტი შეასრულა, ხოლო მან ლიგის პირველი გოლი გაიტანა ფამალიკაოს წინააღმდეგ ოქტომბერში.
ესუგომ შთაბეჭდილება მოახდინა ანკერულ როლში - და შეეძლო ჩელსიში მოისის კაისედოდ მსახურება - მაგრამ ლას პალმასში ბოლო ოთხი თამაშიდან ორი წითელი ბარათი მიიღო.
მოსალოდნელია, რომ ის შეუერთდება ენცო მარესკას გუნდს დროულად, რათა მონაწილეობა მიიღოს ივნისის კლუბის მსოფლიო თასის ტურნირში შეერთებულ შტატებში.