მადრიდის რეალმა კვირას ქალთა კლასიკოს ისტორიაში პირველი გამარჯვება მოიპოვა, დაამარცხა ბარსელონა 3-1 ლიგის F-ის მატჩში, რათა დაესრულებინა 18-მატჩიანი წაგების სერია მათ მთავარ მეტოქეებთან.
კაროლინ უირმა 87-ე წუთზე და დამატებით დროში გოლი გაიტანა, რათა სტუმრებს გამარჯვება მოეპოვებინა, მას შემდეგ რაც კაროლინ გრეჰემ ჰანსენის დარტყმამ 67-ე წუთზე გააუქმა მადრიდის პირველი ტაიმის უპირატესობა ალბა რედონდოს გოლიდან.
დამარცხებამ დაასრულა ბარსელონას 10-მატჩიანი წაუგებელი სერია ყველა შეჯიბრში, რადგან მადრიდმა კატალონიურ მხარეზე იანვარში ესპანეთის ქალთა სუპერთასის ფინალში გამანადგურებელი 5-0 წაგება გამოისყიდა.
მეორეადგილოსანი რეალი ახლა ოთხი ქულით ჩამორჩება ჩემპიონ ბარსელონას სატურნირო ცხრილში, შვიდი მატჩით წინ. ბარსელონა, რომელიც ასევე იცავს ჩემპიონთა ლიგის ტიტულს, ოთხმატჩიანი უპირატესობით ხვდება ვოლფსბურგთან მეოთხედფინალის მეორე რაუნდში ხუთშაბათს.
მადრიდის რეალი მეოთხედფინალის მეორე რაუნდში არსენალს სტუმრობს, მას შემდეგ რაც გასულ კვირას 2-0 მოიგო.