ბელგიაში ბარის სამი მენეჯერი იმ ხუთ მამაკაცს შორისაა, რომლებიც დააკავეს გაუპატიურებისა და ათობით ქალის სექსუალური ძალადობის გამოძიებასთან დაკავშირებით, აცხადებენ ადგილობრივი პოლიციელები.
პროკურორებმა განაცხადეს, რომ ეჭვმიტანილები დაკავშირებულია მინიმუმ 41 მსხვერპლი ქალისთვის სასმელების შეზავებასთან 2021 წლის დეკემბრიდან 2024 წლის დეკემბრამდე.
სამი ეჭვმიტანილი მართავდა დაწესებულებებს ჩრდილო-დასავლეთ ქალაქ კორტრიკში, სადაც მოხდა შეზავება. გამომძიებლები ამბობენ, რომ ისინი თვლიან, რომ ისინი თავდასხმებს ერთმანეთთან განიხილავდნენ.
დასავლეთ ფლანდრიის საჯარო პროკურატურის ოფისმა განაცხადა, რომ სულ ხუთი მამაკაცი დააკავეს ოთხშაბათს და ხუთშაბათს გამოძიებასთან დაკავშირებით შეზავებასთან დაკავშირებით.
დაკავებული ორი მამაკაცი ხუთშაბათს გამომძიებელ მოსამართლეს წარუდგინეს, განაცხადეს პროკურორებმა.
კიდევ ორი მამაკაცი ჯერ კიდევ იკითხება დეტექტივების მიერ, ხოლო მეხუთე მამაკაცი გაათავისუფლეს დაკითხვის შემდეგ.
მამაკაცები ეჭვმიტანილები არიან გაუპატიურებაში, სექსუალურ ძალადობასა და მავნე ნივთიერებების უკანონო ადმინისტრირებაში, განაცხადა პროკურატურის ოფისმა.
ოფიციალური პირები თვლიან, რომ ნარკოტიკები შერეული იყო ქალების სასმელებში, მათ შორის კეტამინი, ზოგადი ანესთეზია, რომელიც გამოიყენება რეკრეაციული მიზნებისთვის მისი ჰალუცინოგენური ეფექტების გამო.
"ახალგაზრდა ქალები სთავაზობდნენ ალკოჰოლის შოტებს, ხშირად ამარეტოს არომატით, რის შემდეგაც ისინი იღვიძებდნენ მეორე დილით დაბუჟებულები უცნობ საწოლში ან საკუთარ საწოლში სექსუალური ძალადობის მკაფიო მტკიცებულებებით", - განუცხადა ტომ იანსენსმა, პროკურატურის ოფისის კიდევ ერთმა სპიკერმა ფლამანდიურ საზოგადოებრივ ტელევიზიას VRT-ს.